Natt til søndag ble første episoden av sesong 3 av Skam sluppet på Nrk.no. På under et døgn har nesten en halv million unike brukere vært innom og sett den første episoden av sesong 3, melder NRK. Siden episoden ble lagt ut klokken 01.05 i går natt har rundt 450.000 unike brukere vært innom og sett episoden (du kan se den her).
– Tidligere har vi på det meste hatt 1 000.000 unike brukere på en uke under de avsluttende episodene av sesong 2, men dette er altså halvparten av det på under et døgn, sier P3-sjef Håkon Moslet til NRK.
Den store endringen i den nye sesongen er som mange vet at karakteren Isak er hovedpersonen. Og et av temaene som blir berørt denne sesongen er homofili.
– Vi har valgt Isak fordi han er en spennende og kompleks karakter, og så er det jo litt brudd med de to første sesongene der det har vært to av jentene i hovedrollen. Det er bra for Skam å kunne overraske i sesong 3, sier Moslet.
– Serien skal føles sann, og vi er opptatt av at 16-18-åringer skal kjenne seg igjen. Det er gøy hvis foreldrene deres også ser serien, men vi lager den primært for tenåringene.
Les vårt dybdeintervju med seriens skaper Julie Andem:
– Nerven i ”Skam” skal være sterk og relevant
Få også med deg debatten på rushprint.no om Skam – utløst av Øystein Stenes innlegg:
Skam – revolusjonær eller reaksjonær?
Og det første av Signe Pahles motsvar: