Gullruten 2024: De nominerte til fagprisene.

Gullruten 2024: De nominerte til fagprisene.

Med blant annet casting som ny kategori er alle nominasjonene til Gullrutens fagpriser for 2024 nå klare.

Totalt ble det påmeldt 293 bidrag til årets Gullrutens Fagpris. 24 fagjuryer med til sammen 109 jurymedlemmer har vurdert de påmeldte bidragene. Juryene har vært oppnevnt av fagpriskomiteen, og bestått av representanter fra Viaplay, Warner Bros. Discovery, TV 2, NRK, VGTV, produksjonsselskaper i Virke Produsentforeningen, Filmforbundet, Dramatikerforbundet og NOPA samt studenter fra TV-skolen i Lillehammer.

– Antallet påmeldinger ligger fortsatt høyt, og det tyder på at det i krevende tider for bransjen betyr ekstra mye å bli anerkjent med en av de gjeve statuettene, sier styreleder i Gullruten Åse Kringstad.

– Vi er veldig glade for å ha fått med casting som egen kategori i år, sier Leif Holst Jensen, leder av Gullrutens fagpriskomité. – Det er en kategori dominert av kvinner, og deres innsats for bransjen er verdt å løfte opp. Vi ser en økning i kvinnelige nominerte, og det er gledelig å se at kvinner også nomineres i noen tradisjonelt mannsdominerte kategorier, men vi har fortsatt ganske kjønnsdelte kategorier,

Gullrutens Fagpris deles ut mandag 15. april på Rockefeller i Oslo. Fagfolk fra hele tv-bransjen samles for å hylle nominerte og vinnere under prisutdelingsshowet. I forkant av prisutdelingen 15. april inviterer Stiftelsen Gullruten til Fagdag på Rockefeller. Les mer om det her.

Her er alle de nominerte:

BESTE CASTING

  • Saga Casting
    • Program: Knekt
    • Produsert av: Monster for 
    • Produsert for: TVNorge og Warner Bros. Discovery
  • Mia Jensen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Solveig Otnes
    • Program: Forræder
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: TV 2

BESTE FOTO DRAMA

  • John-Erling Holmenes Fredriksen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film 
    • Produsert for: NRK
  • Sturla Brandt Grøvlen
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Marianne Bakke
    • Program: Delete me 2
    • Produsert av: Einar Film Drama
    • Produsert for: Viaplay

BESTE FOTO ENKAMERA – DOKUMENTAR

  • Ragnhild Nøst Bergem
    • Program: Ola – en helt vanlig uvanlig fyr
    • Produsert av: Einar Film
    • Produsert for: NRK
  • Øyvind Elvsborg
    • Program: Brødrene i skogen
    • Produsert av: Sant og Usant
    • Produsert for: NRK
  • Anders Hereid & Kjell Vassdal
    • Program: Han gjemte Saddam Hussein
    • Produsert av: Hene Films
    • Produsert for: TV 2

BESTE FOTO ENKAMERA – REALITY

  • Jan Kenneth Diesen
    • Program: Portrettmesterskapet
    • Produsert av: Nordisk Banijay
    • Produsert for: NRK
  • Espen Oscar Olsen og Raymond Aasen m/fototeam
    • Program: Kompani Lauritzen: Tropp
    • Produsert av: Seefood TV 
    • Produsert for: TV 2
  • Christopher Fornebo m/fototeam
    • Program: 71 Grader nord, Norges tøffeste kjendis
    • Produsert av: Nordisk Banijay
    • Produsert for: TVNorge og Warner Bros. Discovery

BESTE FOTO ENKAMERA – UNDERHOLDNING

  • Jonas Thorstensen
    • Program: Bordtenniskameratene
    • Produsert av: VGTV
    • Produsert for: VGTV
  • Nima Taheri og Fahil Anweri
    • Program: Helt ramme sporter
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Jørgen Wetaas Bull
    • Program: Helsekost Furuseth
    • Produsert av: Teddy TV
    • Produsert for: NRK

BESTE GRAFISK DESIGN

  • Christopher Sæther-Larsen og Steffen Sæther-Larsen
    • Program: Eliteserien
    • Produsert av: Øyedrops
    • Produsert for: TV 2
  • Elliot Houwing-Endresen
    • Program: Sønner av Norden
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • TV 2s grafikkavdeling
    • Program: TV 2 Fotball
    • Produsert av: TV 2
    • Produsert for: TV 2

BESTE LYSDESIGN

  • Lars Johan Helgeland m/lysteam
    • Program: P3 Gull
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Petter Dahl Nielsen og Håvard Sommersnes
    • Program: Skal vi danse
    • Produsert av: Nordisk Banijay
    • Produsert for: TV 2
  • Joakim Faxvaag m/lysteam
    • Program: Melodi Grand Prix
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE KLIPP DRAMA

  • Michal Leszczylowski
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Karl Sparre & Espen Skjong Knutsen
    • Program: Beist
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Klippeteamet på Makta
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK

BESTE KLIPP DOKUMENTAR

  • Mari Markström
    • Program: Folkets konge
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: NRK
  • Erik Andersson
    • Program: Hva skjedde med Torstein Raaby?
    • Produsert av: Screen Story Film og TV
    • Produsert for: NRK
  • Eirik Sildnes, Mikkel Meltvedt Lyseggen og Vetle Opedal
    • Program: Drømmen om EM
    • Produsert av: Montreux film & fjernsyn
    • Produsert for: NRK

BESTE KLIPP REALITY

  • Etterarbeidsteamet på Kompani Lauritzen: Tropp
    • Program: Kompani Lauritzen: Tropp
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: TV 2
  • Ivar Waage Johansen, Christine Dalseng og Brage Marcus Leinan
    • Program: Spillet
    • Produsert av: Mastiff
    • Produsert for: TV 2
  • Klippeteamet på Paradise Hotel
    • Program: Paradise Hotel
    • Produsert av: Mastiff Entertainment
    • Produsert for: Viaplay

BESTE KLIPP UNDERHOLDNING

  • Stian Hafstad
    • Program: Helt ramme sporter
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Stian Haraldsen, Hanna Engelsviken, Jan Stephan Muryn og Jan Petter Aarskog
    • Program: Jakten på monsterkveita
    • Produsert av: NRK i samarbeid med Field Productions
    • Produsert for: NRK
  • Njål Saxegaard Lødemel og Tim Helly-Hansen
    • Program: Helsekost Furuseth
    • Produsert av: Teddy TV
    • Produsert for: NRK

BESTE KOSTYME

  • Maria Brinch
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Maria Bohlin m/kostymeteam
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Stefanie Bieker
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix

BESTE LYDDESIGN

  • Renate Bakke og Magnus Torkildsen m/lydteam
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Renate Bakke og Magnus Torkildsen m/lydteam
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Karoline Fjugstad Wendelborg
    • Program: Beist
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE LYDPRODUKSJON

  • Lars Andreas Aspesæter og Øystein Halvorsen m/lydteam
    • Program: Kork – Hele landets orkester
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Gaute Nistov og Johan Kapelrud m/lydteam
    • Program: P3 Gull
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Jørn Dahl og Håkon Aarøen v/ Lydteam
    • Program: Stjernekamp
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: NRK

BESTE MANUS DRAMA

  • Johan Fasting, Silje Storstein og Kristin Grue
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Gunnar Vikene
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Synne Teksum og Heidi Linde
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE ORIGINALMUSIKK

  • Bergmund Waal Skaslien
    • Program: Renessanseprinsen
    • Produsert av: Screen Story Film og TV
    • Produsert for: NRK
  • Kåre Chr. Vestrheim, Andrea Louise Horstad, Kristoffer Lo og Eivind Helgerød
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Henrik Skram
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE PRODUKSJONSDESIGN / SCENOGRAFI

  • Sunniva Rostad
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Tamo Kunz
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Merete Bostrøm og Marius Winje Brustad
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI DRAMA

  • Yngvild Sve Flikke
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Gunnar Vikene
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Martin Sofiedal
    • Program: Cammo
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI ENKAMERA- DOKUMENTAR

  • Aslaug Holm
    • Program: Blokka
    • Produsert av: Fenris Film
    • Produsert for: NRK
  • Mari Nilsen Neira, Helen Komini Knudsen og Aslaug Holm
    • Program: Bunadsgeriljaen
    • Produsert av: Fenris Film
    • Produsert for: NRK
  • Ragnhild Nøst Bergem
    • Program: Ola – en helt vanlig uvanlig fyr
    • Produsert av: Einar Film
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI ENKAMERA – REALITY

  • Nils Peder Sand, Henriette Toreskaas, Linn Høyer Pedersen og Christopher Pahle
    • Program: Kompani Lauritzen: Tropp
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: TV 2
  • Magnus Rye
    • Program: Førstemann
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Einar Wist Øien m/team på Norges Tøffeste
    • Program: Norges tøffeste
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI ENKAMERA- UNDERHOLDNING

  • Solveig Wedø
    • Program: Fantus Musikantus
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Nils Fredrik Røren
    • Program: Helt ramme sporter
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Anders Haavie
    • Program: Helsekost Furuseth
    • Produsert av: Teddy TV
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI FLERKAMERA

  • Lotte Bråthen m/team
    • Program: Peer Gynt
    • Produsert av: Applaus Scenekunst
    • Produsert for: Applaus Scene
  • Nicolai Sørensen m/team
    • Program: P3 Gull
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Erlend Jones og Kristian Løkken m/team
    • Program: Melodi Grand Prix
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REKVISITT

  • Thomas Alveberg m/rekvisitteam
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Morten Hansen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Monica Lindseth og Synne Lauvli Tjørsvåg
    • Program: Cammo
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE SMINKE

  • Ine Kittelsen
    • Program: Knekt
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: TVNorge og Warner Bros. Discovery
  • Michelle Johansson Strandberg
    • Program: Hva skjedde med Solveig?
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: NRK
  • Nina Elise Johansen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK

BESTE VFX

  • Øyvind Veberg, Lars Peder Sørli og Ludvig Friberg m/team
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK og Stardust Effects
    • Produsert for: NRK
  • Jean-Michel Boublil
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Ruben André Lorås
    • Program: Superheltskolen
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: NRK

ÅRETS INNOVASJON

  • Solveig Wedøe og Karl Pedersen m/grafisk team
    • Program: Fantus Musikantus
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • TV 2s grafikkutviklere
    • Program: Overdog Cloud
    • Produsert av: TV 2
    • Produsert for: TV 2
  • Eivind Halle, Svein Henning Skaga, Stian Kongsvik & Jens Cornelius Knudsen
    • Program: Sentralisert arenaproduksjon
    • Produsert av: TV 2
    • Produsert for: TV 2

Gullruten 2024: De nominerte til fagprisene.

Gullruten 2024: De nominerte til fagprisene.

Med blant annet casting som ny kategori er alle nominasjonene til Gullrutens fagpriser for 2024 nå klare.

Totalt ble det påmeldt 293 bidrag til årets Gullrutens Fagpris. 24 fagjuryer med til sammen 109 jurymedlemmer har vurdert de påmeldte bidragene. Juryene har vært oppnevnt av fagpriskomiteen, og bestått av representanter fra Viaplay, Warner Bros. Discovery, TV 2, NRK, VGTV, produksjonsselskaper i Virke Produsentforeningen, Filmforbundet, Dramatikerforbundet og NOPA samt studenter fra TV-skolen i Lillehammer.

– Antallet påmeldinger ligger fortsatt høyt, og det tyder på at det i krevende tider for bransjen betyr ekstra mye å bli anerkjent med en av de gjeve statuettene, sier styreleder i Gullruten Åse Kringstad.

– Vi er veldig glade for å ha fått med casting som egen kategori i år, sier Leif Holst Jensen, leder av Gullrutens fagpriskomité. – Det er en kategori dominert av kvinner, og deres innsats for bransjen er verdt å løfte opp. Vi ser en økning i kvinnelige nominerte, og det er gledelig å se at kvinner også nomineres i noen tradisjonelt mannsdominerte kategorier, men vi har fortsatt ganske kjønnsdelte kategorier,

Gullrutens Fagpris deles ut mandag 15. april på Rockefeller i Oslo. Fagfolk fra hele tv-bransjen samles for å hylle nominerte og vinnere under prisutdelingsshowet. I forkant av prisutdelingen 15. april inviterer Stiftelsen Gullruten til Fagdag på Rockefeller. Les mer om det her.

Her er alle de nominerte:

BESTE CASTING

  • Saga Casting
    • Program: Knekt
    • Produsert av: Monster for 
    • Produsert for: TVNorge og Warner Bros. Discovery
  • Mia Jensen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Solveig Otnes
    • Program: Forræder
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: TV 2

BESTE FOTO DRAMA

  • John-Erling Holmenes Fredriksen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film 
    • Produsert for: NRK
  • Sturla Brandt Grøvlen
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Marianne Bakke
    • Program: Delete me 2
    • Produsert av: Einar Film Drama
    • Produsert for: Viaplay

BESTE FOTO ENKAMERA – DOKUMENTAR

  • Ragnhild Nøst Bergem
    • Program: Ola – en helt vanlig uvanlig fyr
    • Produsert av: Einar Film
    • Produsert for: NRK
  • Øyvind Elvsborg
    • Program: Brødrene i skogen
    • Produsert av: Sant og Usant
    • Produsert for: NRK
  • Anders Hereid & Kjell Vassdal
    • Program: Han gjemte Saddam Hussein
    • Produsert av: Hene Films
    • Produsert for: TV 2

BESTE FOTO ENKAMERA – REALITY

  • Jan Kenneth Diesen
    • Program: Portrettmesterskapet
    • Produsert av: Nordisk Banijay
    • Produsert for: NRK
  • Espen Oscar Olsen og Raymond Aasen m/fototeam
    • Program: Kompani Lauritzen: Tropp
    • Produsert av: Seefood TV 
    • Produsert for: TV 2
  • Christopher Fornebo m/fototeam
    • Program: 71 Grader nord, Norges tøffeste kjendis
    • Produsert av: Nordisk Banijay
    • Produsert for: TVNorge og Warner Bros. Discovery

BESTE FOTO ENKAMERA – UNDERHOLDNING

  • Jonas Thorstensen
    • Program: Bordtenniskameratene
    • Produsert av: VGTV
    • Produsert for: VGTV
  • Nima Taheri og Fahil Anweri
    • Program: Helt ramme sporter
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Jørgen Wetaas Bull
    • Program: Helsekost Furuseth
    • Produsert av: Teddy TV
    • Produsert for: NRK

BESTE GRAFISK DESIGN

  • Christopher Sæther-Larsen og Steffen Sæther-Larsen
    • Program: Eliteserien
    • Produsert av: Øyedrops
    • Produsert for: TV 2
  • Elliot Houwing-Endresen
    • Program: Sønner av Norden
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • TV 2s grafikkavdeling
    • Program: TV 2 Fotball
    • Produsert av: TV 2
    • Produsert for: TV 2

BESTE LYSDESIGN

  • Lars Johan Helgeland m/lysteam
    • Program: P3 Gull
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Petter Dahl Nielsen og Håvard Sommersnes
    • Program: Skal vi danse
    • Produsert av: Nordisk Banijay
    • Produsert for: TV 2
  • Joakim Faxvaag m/lysteam
    • Program: Melodi Grand Prix
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE KLIPP DRAMA

  • Michal Leszczylowski
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Karl Sparre & Espen Skjong Knutsen
    • Program: Beist
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Klippeteamet på Makta
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK

BESTE KLIPP DOKUMENTAR

  • Mari Markström
    • Program: Folkets konge
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: NRK
  • Erik Andersson
    • Program: Hva skjedde med Torstein Raaby?
    • Produsert av: Screen Story Film og TV
    • Produsert for: NRK
  • Eirik Sildnes, Mikkel Meltvedt Lyseggen og Vetle Opedal
    • Program: Drømmen om EM
    • Produsert av: Montreux film & fjernsyn
    • Produsert for: NRK

BESTE KLIPP REALITY

  • Etterarbeidsteamet på Kompani Lauritzen: Tropp
    • Program: Kompani Lauritzen: Tropp
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: TV 2
  • Ivar Waage Johansen, Christine Dalseng og Brage Marcus Leinan
    • Program: Spillet
    • Produsert av: Mastiff
    • Produsert for: TV 2
  • Klippeteamet på Paradise Hotel
    • Program: Paradise Hotel
    • Produsert av: Mastiff Entertainment
    • Produsert for: Viaplay

BESTE KLIPP UNDERHOLDNING

  • Stian Hafstad
    • Program: Helt ramme sporter
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Stian Haraldsen, Hanna Engelsviken, Jan Stephan Muryn og Jan Petter Aarskog
    • Program: Jakten på monsterkveita
    • Produsert av: NRK i samarbeid med Field Productions
    • Produsert for: NRK
  • Njål Saxegaard Lødemel og Tim Helly-Hansen
    • Program: Helsekost Furuseth
    • Produsert av: Teddy TV
    • Produsert for: NRK

BESTE KOSTYME

  • Maria Brinch
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Maria Bohlin m/kostymeteam
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Stefanie Bieker
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix

BESTE LYDDESIGN

  • Renate Bakke og Magnus Torkildsen m/lydteam
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Renate Bakke og Magnus Torkildsen m/lydteam
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Karoline Fjugstad Wendelborg
    • Program: Beist
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE LYDPRODUKSJON

  • Lars Andreas Aspesæter og Øystein Halvorsen m/lydteam
    • Program: Kork – Hele landets orkester
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Gaute Nistov og Johan Kapelrud m/lydteam
    • Program: P3 Gull
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Jørn Dahl og Håkon Aarøen v/ Lydteam
    • Program: Stjernekamp
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: NRK

BESTE MANUS DRAMA

  • Johan Fasting, Silje Storstein og Kristin Grue
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Gunnar Vikene
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Synne Teksum og Heidi Linde
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE ORIGINALMUSIKK

  • Bergmund Waal Skaslien
    • Program: Renessanseprinsen
    • Produsert av: Screen Story Film og TV
    • Produsert for: NRK
  • Kåre Chr. Vestrheim, Andrea Louise Horstad, Kristoffer Lo og Eivind Helgerød
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Henrik Skram
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE PRODUKSJONSDESIGN / SCENOGRAFI

  • Sunniva Rostad
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Tamo Kunz
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Merete Bostrøm og Marius Winje Brustad
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI DRAMA

  • Yngvild Sve Flikke
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Gunnar Vikene
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Martin Sofiedal
    • Program: Cammo
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI ENKAMERA- DOKUMENTAR

  • Aslaug Holm
    • Program: Blokka
    • Produsert av: Fenris Film
    • Produsert for: NRK
  • Mari Nilsen Neira, Helen Komini Knudsen og Aslaug Holm
    • Program: Bunadsgeriljaen
    • Produsert av: Fenris Film
    • Produsert for: NRK
  • Ragnhild Nøst Bergem
    • Program: Ola – en helt vanlig uvanlig fyr
    • Produsert av: Einar Film
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI ENKAMERA – REALITY

  • Nils Peder Sand, Henriette Toreskaas, Linn Høyer Pedersen og Christopher Pahle
    • Program: Kompani Lauritzen: Tropp
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: TV 2
  • Magnus Rye
    • Program: Førstemann
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Einar Wist Øien m/team på Norges Tøffeste
    • Program: Norges tøffeste
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI ENKAMERA- UNDERHOLDNING

  • Solveig Wedø
    • Program: Fantus Musikantus
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Nils Fredrik Røren
    • Program: Helt ramme sporter
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Anders Haavie
    • Program: Helsekost Furuseth
    • Produsert av: Teddy TV
    • Produsert for: NRK

BESTE REGI FLERKAMERA

  • Lotte Bråthen m/team
    • Program: Peer Gynt
    • Produsert av: Applaus Scenekunst
    • Produsert for: Applaus Scene
  • Nicolai Sørensen m/team
    • Program: P3 Gull
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Erlend Jones og Kristian Løkken m/team
    • Program: Melodi Grand Prix
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE REKVISITT

  • Thomas Alveberg m/rekvisitteam
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • Morten Hansen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK
  • Monica Lindseth og Synne Lauvli Tjørsvåg
    • Program: Cammo
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK

BESTE SMINKE

  • Ine Kittelsen
    • Program: Knekt
    • Produsert av: Monster
    • Produsert for: TVNorge og Warner Bros. Discovery
  • Michelle Johansson Strandberg
    • Program: Hva skjedde med Solveig?
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: NRK
  • Nina Elise Johansen
    • Program: Makta
    • Produsert av: Motlys og November Film
    • Produsert for: NRK

BESTE VFX

  • Øyvind Veberg, Lars Peder Sørli og Ludvig Friberg m/team
    • Program: Snøfall 2
    • Produsert av: NRK og Stardust Effects
    • Produsert for: NRK
  • Jean-Michel Boublil
    • Program: Krigsseileren
    • Produsert av: Mer Film
    • Produsert for: Netflix
  • Ruben André Lorås
    • Program: Superheltskolen
    • Produsert av: Seefood TV
    • Produsert for: NRK

ÅRETS INNOVASJON

  • Solveig Wedøe og Karl Pedersen m/grafisk team
    • Program: Fantus Musikantus
    • Produsert av: NRK
    • Produsert for: NRK
  • TV 2s grafikkutviklere
    • Program: Overdog Cloud
    • Produsert av: TV 2
    • Produsert for: TV 2
  • Eivind Halle, Svein Henning Skaga, Stian Kongsvik & Jens Cornelius Knudsen
    • Program: Sentralisert arenaproduksjon
    • Produsert av: TV 2
    • Produsert for: TV 2

MENY