Foto: Tenn meg på av Rebecca Wirkola Kjellmann
Under Kortfilmfestivalen i Grimstad 14.-18-juni konkurrerer de nominerte om å vinne priser i tre kategorier; kortfilm, dokumentar og musikkvideo. Nominasjonene for Beste kortfilm er nå klare.
Juryen, bestående av Vera Micaelsen, Kaveh Tehrani og Vibeke Heide, har vurdert 258 innsendte bidrag og nominert 53 kortfilmer til årets konkurranseprogram. Av 62 regissører er omtrent 40% kvinner og 60% menn.
Den som vinner Gullstolen for beste kortfilm, kvalifiserer også til en vurdering for Oscar-nominasjon.
De nominerte til beste kortfilm 2017:
Aleksander Johan Andreassen – Strim
Aleksander Nordaas – Hunden
Anders Hammer – Det var enklere å kjempe for amerikanere
Andreas Paleologos – Tindra set fyr
Andrew Amorim – Møll
Ane Hjort Guttu & Daisuke Kosugi – The Lost Dreams of Naoki Hayakawa
Brwa Vahabpour – Granateple
Cathinka Tanberg – Verdens mellomste fisk
Christer Sev – Scary Funny Sexy
Det sporadiske filmkollektivet – Møtes i døra
Edvard Arntzen Karijord og Bendik Mondal – I det fri
Eili Bråstad Johannessen – Inverted Views
Ellen Ugelstad – Møterommet
Even Hafnor & Lisa Brooke Hansen – Rekonstruksjon
Fanny Ovesen og Brwa Vahabpour – Smil
Gunhild Enger og Jenni Tovoniemi – The committee
Guro Ekornholmen – Siste lille
Halfdan Ullmann Tøndel – Fanny Herbert
Eugen Wiegand – Manteuffel
Hisham Zaman – Hedda
Håvard Fandrem – Aldriland
Jan Henrik Hansen – Saudade
Johanna Pyykkö – Oslo Traffic
Kardo Mansur – Smaken av kanin
Katrine Bølstad og Øivind Jørgensen – Mellom tiden
Kenneth Karlstad – Gutten er sulten
Kjetil Alexander Gudmestad – Carl Lange
Klara Söderstrand – Du kan beholde Zhang Li
Kristin Ulseth – Odd er et egg
Liv Joelle Barbosa Blad – Min søster
Maja Arnekleiv – Mammas hår
Marianne Ulrichsen – Alt brenner
Marthe Strand Mourier & DyvekeSkøld –Nonsens
Martin Thomas – Feeding Time
Mathias Nordli Eriksen & Matias Jørstad Rygh – Manifest
Mats Andersen & Bjørn Sortland – Julie (15)
Michael Mellemløkken Renjo – Daughter of Guang Nan
Mikal Hovland – Kartleseren
Nikolai Halvorsen – Ridderen og Trollmannen
Henrik Eilif Borge, Ameli Isungset Agbota og Marius Christoffer Karlstad – Så rart
^o^/Ann holmgren – Axis Coryphee
Rebecca Wirkola Kjellmann – Tenn meg på
Robin Jensen – Det trygge huset
Rolf Kristian Larsen – Bitter Lemon
Sarah Fransesca Brænne – Om deg, om meg
Sunniva Sundby – Skolen
Sverre Matias Glenne – Dønninger
Sølvi Edvardsen – MAN – with beard and umbrella
Thomas A. Østbye – Først, gjør ikke skade
Torill Kove – Tråder
Tove Undheim – Resepsjon
Ulrik Rolstad – Kaffetid og rom
Øystein Qviller – Hvem er André og hva har verden gjort med ham
Sjekk også ut de nominerte for beste dokumentar og beste musikkvideo
Legg igjen en kommentar