Nicole Kidman er aktuell med hele fire filmer under årets festival. Særlig i The Beguiled og The killing of a sacred deer er hun god, konkluderer Terje Eidsvåg og Kjetil Lismoen i sin andre podcast-samtale fra Cannes (du kan høre den første her).
Selv om det ikke var snakk om noen revolusjon, så hadde Cannesfestivalen tatt noen nye grep i år: Det var flere nykommere og kvinner, og VR ble tatt inn i varmen. Og for første gang på svært lenge er det ingen filmstudioer som åpnet med sine storfilmer i Cannes.
Så var det endelig filmkunsten inne i kinosalene som fikk størst oppmerksomhet, og ikke poseringene på den røde løperen? Er det kunstneriske gjennombrudd som Safdie-brødrenes Good Time som vil bli stående fra årets utgave av verdens mest prestisjefylte festival?
Du kan abonnere på podcasten fra iTunes. Få med deg tidligere podcast-samtaler her.
Legg igjen en kommentar