I fjor lanserte European Film Promotion det nye initiativet Future Frames: Ten New Filmmakers to Follow under filmfestivalen i Karlovy Vary.
I år er norske Rebecca Figenschau valgt ut som en av de ti ferske filmskaperne å følge med sin kortfilm Elefanthud (foto), som er en skoleproduksjon fra Westerdals.
Filmen er produsert av Marion Mossing, og ble også vist under programmet Next Nordic Generation under Den Norske Filmfestivalen i Haugesund i fjor.
Future Frames løfter hvert år fram ti lovende studenter eller nyutdannede filmskapere, som gjennom EFP-nettverket og festivalen introduseres for bransje og presse i løpet av tre dager i Karlovy Vary. Her vil naturligvis også de ti utvalgte kortfilmene bli vist.
Festivalen arrangeres i den tsjekkiske byen i perioden 1.-9. juli.
European Film Promotion er et nettverk bestående av organisasjoner fra 36 land, med Norsk filminstitutt som en av grunnleggerne, som arbeider for internasjonal promotering av europeisk film. EFP står blant annet også bak Producers on the Move i Cannes.
Rebecca Figenschau er i tillegg valgt ut til årets kortfilmfestival i Grimstad med kortfilmen Hvite firkanter.