Netflix med ny norsk sci-fi-komedie

Netflix med ny norsk sci-fi-komedie

«Blasted – gutta vs aliens» er ny norsk komedie basert på UFO-fenomenet i Hessedalen, med Axel Bøyum og Fredrik Skogsrud i de ledende rollene.

Foto av hele casten (foto tatt av Erik Aavatsmark)

En film basert på UFO-fenomenet i Hessedalen kan kanskje vanskelig bli noe annet enn en komedie. Om denne sci-fi-komedien er den første i sin sjanger i Norge, som det hevdes i pressemeldingen fra Netflix, kan selvsagt diskuteres. Men om den blir en rendyrket sci-fi-komedie i langfilmformat, så er den kanskje det. Filmen skal regisseres av Martin Sofiedal og er skrevet av Emanuel Nordrum, med Are Heidenstrøm i Miso Film som produsent.

Hovedrollene i Blasted – gutta vs aliens spilles av Axel Bøyum og Fredrik Skogsrud i de ledende rollene. Vi får også se Mathias Luppichini, André Sørum, Eirik Hallert, Evelyn Rasmussen Osazuwa og Ingrid Bolsø Berdal i sentrale roller.

Blasted – gutta vs aliens «følger vi barndomsvennnene Sebastian (Axel Bøyum) og Mikkel (Fredrik Skogsrud), som gjenforenes i forbindelse med Sebastians utdrikningslag. Mens Mikkel aldri modnet forbi tenårenes glansdager som naturbegavet laser tag-spiller, har Sebastian med årene blitt en karriereklatrende arbeidsnarkoman som benytter utdrikningslaget til å innynde seg hos en mulig kunde. Men når festen snubler inn i en invasjon fra verdensrommet, blir Mikkel og Sebastian nødt til å samarbeide som den uslåelige laser tag-duoen de en gang var, og kjempe tilbake.»

– Det er veldig spennende å produsere den første, norske sci-fi-komedien. Vi føler oss veldig privilegerte som får jobbe med Netflix, og lage en film i en såpass uortodoks sjanger. Emanuel Nordrum og Martin Sofiedal har laget en fantastisk historie, der vi endelig får klarhet i lysfenomenet i Hessdalen, sier Heidenstrøm i en pressemelding.

Claire Willats, direktør for International Original Film Nordics i Netflix:

– Miso Film har vært fantastiske partnere i flere år, og vi ser frem til å introdusere Blasted – gutta vs aliens for våre medlemmer over hele verden, med sitt dristige nye konsept, skarpe humor, og forrykende actionscener. Med et såpass talentfullt kreativt lag, og Martin Sofiedal som regissør, forventer jeg en film som er et morsomt og friskt tilskudd til vårt voksende filmbibliotek fra Norden.


Blasted – gutta vs aliens lanseres globalt på Netflix i 2022. Regissør: Martin Sofiedal Manusforfatter: Emanuel Nordrum Produsent: Are Heidenstrøm i Miso Film Eksekutiv produsent: Peter Bose og Jonas Allen i Miso Film


 

Netflix med ny norsk sci-fi-komedie

Netflix med ny norsk sci-fi-komedie

«Blasted – gutta vs aliens» er ny norsk komedie basert på UFO-fenomenet i Hessedalen, med Axel Bøyum og Fredrik Skogsrud i de ledende rollene.

Foto av hele casten (foto tatt av Erik Aavatsmark)

En film basert på UFO-fenomenet i Hessedalen kan kanskje vanskelig bli noe annet enn en komedie. Om denne sci-fi-komedien er den første i sin sjanger i Norge, som det hevdes i pressemeldingen fra Netflix, kan selvsagt diskuteres. Men om den blir en rendyrket sci-fi-komedie i langfilmformat, så er den kanskje det. Filmen skal regisseres av Martin Sofiedal og er skrevet av Emanuel Nordrum, med Are Heidenstrøm i Miso Film som produsent.

Hovedrollene i Blasted – gutta vs aliens spilles av Axel Bøyum og Fredrik Skogsrud i de ledende rollene. Vi får også se Mathias Luppichini, André Sørum, Eirik Hallert, Evelyn Rasmussen Osazuwa og Ingrid Bolsø Berdal i sentrale roller.

Blasted – gutta vs aliens «følger vi barndomsvennnene Sebastian (Axel Bøyum) og Mikkel (Fredrik Skogsrud), som gjenforenes i forbindelse med Sebastians utdrikningslag. Mens Mikkel aldri modnet forbi tenårenes glansdager som naturbegavet laser tag-spiller, har Sebastian med årene blitt en karriereklatrende arbeidsnarkoman som benytter utdrikningslaget til å innynde seg hos en mulig kunde. Men når festen snubler inn i en invasjon fra verdensrommet, blir Mikkel og Sebastian nødt til å samarbeide som den uslåelige laser tag-duoen de en gang var, og kjempe tilbake.»

– Det er veldig spennende å produsere den første, norske sci-fi-komedien. Vi føler oss veldig privilegerte som får jobbe med Netflix, og lage en film i en såpass uortodoks sjanger. Emanuel Nordrum og Martin Sofiedal har laget en fantastisk historie, der vi endelig får klarhet i lysfenomenet i Hessdalen, sier Heidenstrøm i en pressemelding.

Claire Willats, direktør for International Original Film Nordics i Netflix:

– Miso Film har vært fantastiske partnere i flere år, og vi ser frem til å introdusere Blasted – gutta vs aliens for våre medlemmer over hele verden, med sitt dristige nye konsept, skarpe humor, og forrykende actionscener. Med et såpass talentfullt kreativt lag, og Martin Sofiedal som regissør, forventer jeg en film som er et morsomt og friskt tilskudd til vårt voksende filmbibliotek fra Norden.


Blasted – gutta vs aliens lanseres globalt på Netflix i 2022. Regissør: Martin Sofiedal Manusforfatter: Emanuel Nordrum Produsent: Are Heidenstrøm i Miso Film Eksekutiv produsent: Peter Bose og Jonas Allen i Miso Film


 

MENY