Årets Gullruten-nominerte

gullruten_768

De nominerte til årets Gullruten er avslørt.

Her følger oversikten:

Beste underholdningsprogram:

  • Trygdekontoret, produsert av NRK for NRK
  • På tur med Dag Otto, produsert av Seefood TV for TV 2
  • Typen til, produsert av NRK for NRK
  • The Voice, produsert av Nordisk Film TV for TV 2

Beste reality (konkurranse):

  • Hele Norge baker, produsert av Nordisk Film TV for TV3
  • Kari Traa-lekene, produsert av Strix for TV3
  • Mestrenes Mester, produsert av Rubicon TV for NRK
  • Alt for Norge, produsert av Monster for TVNorge

Beste reality:

  • Prøv mitt liv, produsert av Mastiff for TV 2
  • Adils dansere, produsert av Rubicon TV for NRK
  • Hellstrøm rydder opp, produsert av Monster for TV3
  • Kjærlighet uansett, produsert av Mastiff for TV 2

Beste dokusåpe:

  • Brøyt, produsert av NRK for NRK
  • Monsen og hundene, produsert av NRK for NRK
  • Fjorden cowboys, produsert av Flimmer for TV 2
  • Optimistene, produsert av Skofteland for NRK

Beste TV-drama:

  • Lilyhammer, produsert av Rubicon TV for NRK
  • Mammon, produsert av NRK for NRK
  • Neste sommer, produsert av Feelgood TV for TVNorge
  • Tredje øyet, produsert av Rubicon TV for TV 2

Beste humorprogram:

  • Side om side, produsert av NRK for NRK
  • Karl Johan, produsert av Norsk Fjernsyn for NRK
  • Costa del Kongsvik, produsert av Seefood for TVNorge
  • Asbjørn Brekke Show, produsert av Seefood for TVNorge

Beste barne- eller ungdomsprogram:

  • Barn ingen adgang, produsert av Fabelaktiv for NRK Super
  • Barnas restaurant, produsert av Storyteller for NRK Super
  • Karsten og Petra, produsert av Cinenord Kidstory for NRK Super
  • Trio, produsert av Nordic Stories for NRK Super

Beste magasin- eller livsstilsprogram:

  • Typisk deg, produsert av Teddy TV for TVNorge
  • Prosjekt perfekt, produsert av NRK for NRK
  • Brenner- historier fra vårt land, produsert av NRK for NRK
  • Fylla, produsert av NRK for NRK

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram:

  • Kvinne jeg hater deg, produsert av Fenris Film for TV 2
  • Når pappa dreper, produsert av Norsk Fjernsyn for TV 2
  • Herskap og tenarer, produsert av NRK for NRK
  • TV 2 Nyhetene – Lærdal i brann, produsert av TV 2 for TV 2

Beste TV-dokumentar:

  • Pirate Bay, produsert av Piraya Film AS for NRK
  • Tvillingsøstre, produsert av Moment TV for TV 2
  • Søsken til evig tid, produsert av FIMfilm for TV 2
  • Trikken til Auschwitz, produsert av Hummelfilm og Alert Film for NRK

Beste dokumentar- eller faktaserie:

  • På liv og død, produsert av ITV Studios for TVNorge
  • Folk som slåss, produsert av Snowman Production for MAX
  • Vårt lille land, produsert av TV 2 for TV 2
  • Exit Afghanistan, produsert av NRK for NRK

Beste kvinnelige skuespiller:

  • Elsa Lystad «Etter Karnevalet», produsert av NRK for NRK
  • Henriette Steenstrup «Lilyhammer», produsert av Rubicon TV for NRK
  • Ine Jansen «Helt perfekt», produsert av Feelgood TV for TVNorge
  • Marie Blokhus «Side om side», produsert av NRK for NRK

Beste mannlige skuespiller:

  • Trond Fausa Aurvåg «Neste sommer», produsert av Feelgood TV for TVNorge
  • Jon Øigarden «Mammon», produsert av NRK for NRK
  • Trond Fausa Aurvåg «Lilyhammer», produsert av Rubicon TV for NRK
  • Eivind Sander «Neste sommer», produsert av Feelgood TV for TVNorge

Beste kvinnelige programleder:

  • Anne Lindmo i «Lindmo», produsert av NRK for NRK
  • Else Kåss Furuseth i «ELSE», produsert av TV 2 for TV 2
  • Ida Fladen i «Prosjekt perfekt», produsert av NRK P3 Ung for NRK
  • Siri Kristiansen i «Rådet», produsert av NRK P3 Ung for NRK

Beste mannlige programleder:

  • Erik Solbakken i «Karl Johan», produsert av NRK for NRK
  • Hans Olav Brenner i «Brenner – historier fra vårt land», produsert av NRK for NRK
  • Jon Almaas i «Nytt på nytt», produsert av NRK for NRK
  • Espen Eckbo i «Asbjørn Brekke Show», produsert av Seefood for TV Norge

Årets deltaker:

  • Liv Bly i «Alt for Norge», produsert av Monster for TVNorge
  • Christer Modin i «Prøv mitt liv», produsert av Mastiff for TV 2
  • Birgit Myklebust i «Optimistene», produsert av Skofteland Film for NRK
  • Valentino i «Adils dansere», produsert av Rubicon TV for NRK

Beste nye programserie:

  • Prosjekt perfekt, produsert av NRK for NRK
  • Barn ingen adgang, produsert av Fabelaktiv for NRK Super
  • På tur med Dag Otto, produsert av Seefood for Tv 2
  • Mammon, produsert av NRK for NRK

Beste event:

  • OL på TV 2, produsert av TV 2 for TV 2
  • LIVE: Helkveld med Ylvis, produsert av Concorde TV for TVNorge
  • P3 Gull, produsert av NRK for NRK
  • Karpe Diem i Oslo Spektrum, produsert av Monster for NRK

Kilde: TV2.no

Årets Gullruten-nominerte

gullruten_768

De nominerte til årets Gullruten er avslørt.

Her følger oversikten:

Beste underholdningsprogram:

  • Trygdekontoret, produsert av NRK for NRK
  • På tur med Dag Otto, produsert av Seefood TV for TV 2
  • Typen til, produsert av NRK for NRK
  • The Voice, produsert av Nordisk Film TV for TV 2

Beste reality (konkurranse):

  • Hele Norge baker, produsert av Nordisk Film TV for TV3
  • Kari Traa-lekene, produsert av Strix for TV3
  • Mestrenes Mester, produsert av Rubicon TV for NRK
  • Alt for Norge, produsert av Monster for TVNorge

Beste reality:

  • Prøv mitt liv, produsert av Mastiff for TV 2
  • Adils dansere, produsert av Rubicon TV for NRK
  • Hellstrøm rydder opp, produsert av Monster for TV3
  • Kjærlighet uansett, produsert av Mastiff for TV 2

Beste dokusåpe:

  • Brøyt, produsert av NRK for NRK
  • Monsen og hundene, produsert av NRK for NRK
  • Fjorden cowboys, produsert av Flimmer for TV 2
  • Optimistene, produsert av Skofteland for NRK

Beste TV-drama:

  • Lilyhammer, produsert av Rubicon TV for NRK
  • Mammon, produsert av NRK for NRK
  • Neste sommer, produsert av Feelgood TV for TVNorge
  • Tredje øyet, produsert av Rubicon TV for TV 2

Beste humorprogram:

  • Side om side, produsert av NRK for NRK
  • Karl Johan, produsert av Norsk Fjernsyn for NRK
  • Costa del Kongsvik, produsert av Seefood for TVNorge
  • Asbjørn Brekke Show, produsert av Seefood for TVNorge

Beste barne- eller ungdomsprogram:

  • Barn ingen adgang, produsert av Fabelaktiv for NRK Super
  • Barnas restaurant, produsert av Storyteller for NRK Super
  • Karsten og Petra, produsert av Cinenord Kidstory for NRK Super
  • Trio, produsert av Nordic Stories for NRK Super

Beste magasin- eller livsstilsprogram:

  • Typisk deg, produsert av Teddy TV for TVNorge
  • Prosjekt perfekt, produsert av NRK for NRK
  • Brenner- historier fra vårt land, produsert av NRK for NRK
  • Fylla, produsert av NRK for NRK

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram:

  • Kvinne jeg hater deg, produsert av Fenris Film for TV 2
  • Når pappa dreper, produsert av Norsk Fjernsyn for TV 2
  • Herskap og tenarer, produsert av NRK for NRK
  • TV 2 Nyhetene – Lærdal i brann, produsert av TV 2 for TV 2

Beste TV-dokumentar:

  • Pirate Bay, produsert av Piraya Film AS for NRK
  • Tvillingsøstre, produsert av Moment TV for TV 2
  • Søsken til evig tid, produsert av FIMfilm for TV 2
  • Trikken til Auschwitz, produsert av Hummelfilm og Alert Film for NRK

Beste dokumentar- eller faktaserie:

  • På liv og død, produsert av ITV Studios for TVNorge
  • Folk som slåss, produsert av Snowman Production for MAX
  • Vårt lille land, produsert av TV 2 for TV 2
  • Exit Afghanistan, produsert av NRK for NRK

Beste kvinnelige skuespiller:

  • Elsa Lystad «Etter Karnevalet», produsert av NRK for NRK
  • Henriette Steenstrup «Lilyhammer», produsert av Rubicon TV for NRK
  • Ine Jansen «Helt perfekt», produsert av Feelgood TV for TVNorge
  • Marie Blokhus «Side om side», produsert av NRK for NRK

Beste mannlige skuespiller:

  • Trond Fausa Aurvåg «Neste sommer», produsert av Feelgood TV for TVNorge
  • Jon Øigarden «Mammon», produsert av NRK for NRK
  • Trond Fausa Aurvåg «Lilyhammer», produsert av Rubicon TV for NRK
  • Eivind Sander «Neste sommer», produsert av Feelgood TV for TVNorge

Beste kvinnelige programleder:

  • Anne Lindmo i «Lindmo», produsert av NRK for NRK
  • Else Kåss Furuseth i «ELSE», produsert av TV 2 for TV 2
  • Ida Fladen i «Prosjekt perfekt», produsert av NRK P3 Ung for NRK
  • Siri Kristiansen i «Rådet», produsert av NRK P3 Ung for NRK

Beste mannlige programleder:

  • Erik Solbakken i «Karl Johan», produsert av NRK for NRK
  • Hans Olav Brenner i «Brenner – historier fra vårt land», produsert av NRK for NRK
  • Jon Almaas i «Nytt på nytt», produsert av NRK for NRK
  • Espen Eckbo i «Asbjørn Brekke Show», produsert av Seefood for TV Norge

Årets deltaker:

  • Liv Bly i «Alt for Norge», produsert av Monster for TVNorge
  • Christer Modin i «Prøv mitt liv», produsert av Mastiff for TV 2
  • Birgit Myklebust i «Optimistene», produsert av Skofteland Film for NRK
  • Valentino i «Adils dansere», produsert av Rubicon TV for NRK

Beste nye programserie:

  • Prosjekt perfekt, produsert av NRK for NRK
  • Barn ingen adgang, produsert av Fabelaktiv for NRK Super
  • På tur med Dag Otto, produsert av Seefood for Tv 2
  • Mammon, produsert av NRK for NRK

Beste event:

  • OL på TV 2, produsert av TV 2 for TV 2
  • LIVE: Helkveld med Ylvis, produsert av Concorde TV for TVNorge
  • P3 Gull, produsert av NRK for NRK
  • Karpe Diem i Oslo Spektrum, produsert av Monster for NRK

Kilde: TV2.no

MENY